Rendszergondolkodás játékosan
RENDSZERGONDOLKODÁS JÁTÉKOSAN
1 napos MŰHELY
A műhelyről a Piac és Profit üzleti magazinban megjelent cikkünk itt olvasható.
Linda B. Sweeney és Dennis Meadows nemzetközileg is elismert könyve alapján
A műhely során megismerkedhet a rendszerszemlélet alapjaival, annak szervezeti és a tanulási folyamatban betöltött szerepével és a komplexitás kezelés fontosságával.
A bemutató szemináriumot cégeknek és iskoláknak, NGO közösségeknek ajánljuk.
A játékok, gyakorlatok nagyon sokat segítenek az élményalapú tanulásban, közösség fejlesztésben, stratégia tervezésben, oktatásban, stb. A kiadvány használatához egy 1 napos műhelyt ajánlunk. A könyvben leírt játékok hozzáértő alkalmazásához alapítványunk munkatársai meghívásra örömmel “házhoz mennek”…
Eddigi alkalmazási területek:
Dr Kiss Tibor a Pécsi Tudományegytemen, a Közgazdasági Karon építette be a stratégiafejlesztő kurzusába és a Kék gazdaság nyári egyetembe.
Dr HajnalKláára az Urbanisztika és Földrajztudományok szakterületen a fenntarthatóság és város tervezés kérdéskörébe szintén a Pécsi egyetemen.
Czippán Katalin és Ruzsa Ágota a Közigazgatási szakemberek továbbképző programjaiba az NKE szervezésében. Pl. erős helyet kap az Integritás menedzsmentben.
Suhajda Virág és Ruzsa Ágota a tanulási folyamatok módszertani keretébe az iskolai oktatásban.
Ruzsa Ágota a Rendszertudatos Facilitálás és vezetés alapképzésébe.
A könyv ITT megrendelhető.
A magyar kiadáshoz írt Dennis Meadows és Linda B.Sweeney előszavaletölthető és egy gyakorlat a könyvből itt megtekinthető: Keresztbe tett karok és egy nagyon rövid játék, melyet D.Meadows mutata be a World Science Forumon itt megtekinthető.
A rendszergondolkodás a XX. század alapvető és új paradigmákra ajtót nyitó tudomány. Ennek egyik szülőföldje épp Közép-Európa. De a gyakorlati, a szervezetek és közösségek fejlesztését, értékrendjét átalakító kidolgozása többek között az MIT, USA egyetem rendszerdinamika tanszékéhez kötődik. Peter Senge, a szervezeti tanulás, Stafford Beer a szervezeti kommunikáció és menedzsment kibernetika, (lsd. Szintegráció kiemelt módszertanunk) és Dennis és Donella Meadows az ökológia és a globális összefüggések szemszögéből foglalkozott a diszciplinával. Linda B.Sweeney ésGuus Geisen pedig az iskolai és a fiatalokat és a tréning kultúrát gazdagító gyakorlatokkal ajándékoz meg bennünket.
Ennek ismerete, készségszintű alkalmazása a világlátásban, helyzetteremtő képességünkben, stratégiai tervezésben, konfliktus kezelésben, közösségi tervezésben, stb. egyaránt jól és hatékonyan kamatoztatható.
A SoL Intézet 2004. Peter Senge – László Ervin konferencia óta tanítja és alkalmazza vállalatvezetői, szervezetfejlesztési és iskolafejlesztő programjaiban.
2011-ben Dennis Meadows közvetítésével, elsősorban pedagógusoknak tartottunk egy
napos, a könyvből vett gyakorlatokkal fűszerezett műhelyt.
A témában elköteleződtünk arra, hogy magyar nyelven is elérhetővé tesszük az alapműveket. A KÖNYV ENNEK EGY FONTOS ÁLLOMÁSA.
A Tanuló szervezetek globális társaság alapkönyve P.Senge Az 5.alapelv című könyve, ahol az öt alapelvből az 5. elv arendszerszemlélet és a rendszerdinamika.