Vezetőknek, coachoknak és facilitátoroknak és minden munkatársnak
I. modul Mindfulness a gyakorlatban: megismerkedünk éberség gyakorlatokkal, melyek a stresszcsökkentés, a teljesebb jelenlét, az érzelmi tereket befogni tudó belső képességek kialakulását fejlesztik. ( Jon Kabat-Zinn módszere, a kontempláció képessége, a teljes élmény megalapozása).
II.modul: Presencing: vezetés a jövőből..Peter Senge és Otto Scharmer és J.Jaworsky, Bettty Sue nagysikerű könyve, amely kiindulási alap az U-elmélet társadalmi és szervezeti komplex programjainak kezeléséhez
III. modul: U-elmélet-Team Presencing, ahol egy vezetői csapat képes a stratégiai tervezéshez, közös jövő-képzéshez a jelen alapú, intuitív vezetői kompetenciák által komplex helyzetekben helyes döntéseket hozni.
A képzési programok célja
Az éber figyelem képessé tesz arra, hogy pillanatról pillanatra azokkal a tapasztalatokkal légy együtt, melyet éppen átélsz, hogy a dolgokat úgy tapasztald meg, ahogy vannak: itt a jelenben, ahol valódi megoldásaid születnek, ahol a tanulás és a kiteljesedés zajlik, amely a hatékonyság és hatóerő feltétele. Az éber figyelem állapota nyugodt, nem reaktív jelenlét, ahol saját folyamatod szemlélőjeként önmagadról alkotott tudásod is bővülhet. Ez a figyelem a tudásteremtés és képességfejlesztés,a több hurkos tanulás, a coaching és facilitálás, a rendszerelvű stratégia alkotás belső lelki feltétele. Az elme lecsendesítése, az éber figyelmet elhomályosító gondolatok, érzelmek beazonosítása és elengedése, az éber tudatosság állapotának kifejlesztése a cél. Azt hinné az ember, hogy az itt tanult gyakorlatok passzív jelenlétet igényelnek, de éppen ellenkezőleg energiára, teljes jelenlétre, erőfeszítésre van szükség figyelmünk megerősítéséhez. Elvárások nélküli, elfogadó türelmes elköteleződés önmagunkhoz és napi rendszeres gyakorlás kíséri ezt az utat.
Hol alkalmazható a szervezeti életben?
Erre a felvezető műhelyben részletesebben kitekintünk. Az éber tudat alapú jelenlét fontos az értekezletek, tárgyalás és stratégiai döntés folyamatok, munkabírás és együttműködési kultúra megteremtése során.
- Vezetői jelenlét fejlesztésben, presencing
- Válság menedzsmentben,
- Coaching és nagy csoport facilitálásakor
- Konfliktus és válság helyzetben,
- Döntés hozatalkor és jövőkép kialakításakor
- Általános kommunikáció fejlesztése érdekében
Miért sikeres és népszerű?
Az éber figyelemre épülő jelenlét elsajátításának gyakorlata egyszerű és mégis nagyon izgalmas tanulási folyamat eredménye: a dolgokat úgy tapasztaljuk meg, ahogy vannak. Itt a jelenben, ahol valódi megoldásaink születnek, ahol a tanulás és az élet kiteljesedése zajlik. E figyelem előnyei között a pillanatról pillanatra történő átélés teljessége és a nyugodt, a tudatos, szorongás és stressz mentes állapotban meghozott döntések a jellemzők. Ez az állapot automatikusan felerősíti a jelenlét erejét, amely a coachingban és facilitálásban talán a legfontosabb felajánlás és az MIT, Boston és SOL kutatócsoportja, s benne Otto Scharmer és P.Senge által kidolgozott Presencing módszer alapját képezi.
Érdeklődés:
info@solintezet.hu
Képzőink:
Rohánszky Magda, onkopszichológus, MbSr képző, aki a SoL születése óta részt vállal a hazai SoL munkájában, elsősorban coachként, és az elmúlt 12 évben létrehozta, és kibontakoztatta a mindfulness alapú pszichoonkológiai rehabilitációs központot a Tűzmadár alapítványt a Szt. László kórházban.
Kóródy Tivadar, munkapszichológus, buddhista szerzetes
Fazekas Gábor, a TVSZ dolgozója, MbSR tréner
Ruzsa Ágota, mindfulness és presencing tréner-facilitátor, aki az éber tudat fejlesztését a 80-s évek óta a co-counselling, majd a vipassana meditáció és a mindfulness meditáció T.N.Hahn vonalán fejlesztette ki és a presencing módszerrel gazdagította.
II. modul
SoLCafé, Sambala útjain: A Keleti Hagyomány és a modern vezetésfejlesztés
minden hónap 3.szerdája, Indul febr.15. 6.00 -20 h,
Hely: 1085. Horánszky u. 5. A.P.A.kávézó-étterem VIP szobája
A SoL alapítója, Peter M.Senge menedzsment professzor ebben a filmben beszél a kontemplációról a vezetés és személyes fejlesztés belső útjairól.
Meghívott barátaink az esti beszélgetésekhez hiteles képviselői a buddhista tanításoknak, a metafizika tanainak, az ősmagyar hagyománynak, vagy épp hindu tanításoknak, miközben aktívan benne élnek a mai közéletben.
III. Modul:
Képzés: Presencing: Vezetés a jövőből-Az Intellektustól az Intuicióig
Ideje: Április 3-4. Tartja: Ruzsa Ágota, MbCoach és facilitátor